Categories
Nieskategoryzowane

Warsztaty Blues Weekend

Czujesz bluesa? Chcesz tańczyć bluesa? Mamy weekendowe warsztaty dla Ciebie 🙂


28go marca zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych miłośników bluesa na warsztaty! Podczas 5cio godzinnych zajęć będziecie mieli szansę poznać nowe kroki, techniki, lepiej poznać możliwości swojego ciała i wzbogacić się o dodatkowe umiejętności interpretowania tej wspaniałej muzyki. Zajęcia prowadzone będą na dwóch poziomach aby zarówno początkujący jak i Ci już zaawansowani znaleźli dla siebie coś ciekawego.

O nauczycielach

David Tritel

David Tritel tańczy bluesa od 8 lat i lindy od ponad 20stu. Trenując w swojej rodzimej Kaliforni ruszył w trasę po Europie ucząc innych oraz samemu zdobywając wiedzę. Obecnie David rezyduje w Krakowie gdzie rozkręca lokalną scenę tancerzy bluesowych. Kładąc wielki nacisk na improwizację, David włącza do swojego tańca elementy innych stylów tworząc nowe mieszanki umożliwiające zabawę rytmem, połączeniem i pędem. Uczył w wielu miastach Europy w tym w Londynie, Kopenhadze i Berlinie a także podczas zajęć wieczornych na słynnym Herrang Dance Camp (przez ostatnie 3 lata!).
David od marca prowadzi regularne zajęcia z bluesa w szkole Shim Sham – Warszawski Swing.

Zofia Bocheńska

Zofia Bocheńska swoją taneczną karierę zaczęła ponad dziesieć lat temu, od tańca irlandzkiego i szkockiego. Jako członek zespołu Comhlan prowadziła zajęcia i występowała na scenach w całej Polsce, ma także na koncie wielokrotne zwycięstwa na międzynarodowych konkursach. Dwa lata temu poznała Lindy Hop i postanowiła zmienić światła sceny na czystą radość tańca płynącą z improwizacji i połączenia z partnerem. Wsród tańców swingowych najbardziej upodobała sobie bluesa, zwłaszcza w wersji fusion i od ponad roku stara się rozwijać krakowską scenę bluesową. Prowadzi z Davidem pierwsze regularne zajęcia bluesa w Krakowie.
 

Mája Prachenská

Mája Prachenská jest instruktorką Bluesa i Lindy Hopa, DJem oraz organizatorem wydarzeń swingowych w czeskiej Pradze. W 2004 rozpoczęła naukę tańca jako sposób na spędzenie wolnego czasu. W 2011 zangażowała się w społeczność tancerzy jeszcze bardziej i doprowadziła to realizacji projekt Revers (zamiana ról prowadzący-podąrzający), DJowała na imprezach a także rozpoczeła regularne nauczanie tańca. Pomimo tego iż jest zakochana w Bluesie i tańcach swingowych to jednak ciągle próbuje innych technik powiększających jej warsztat takich Balfolk, Tango Argentino, Zouk, tance towarzyskie. Według niej komunikacja z partnerem, połączenie z muzyką oraz dawanie wyrazu temu co siedzi w nas samych to najważniejsze rzeczy w tańcu. Na parkiecie uwielbia tańczyć do bluesa z lat 30stych i 50tych. Obecnie prowadzi regularne zajęcia (Blues i Lindy Hop), uczy na międzynarodowych warsztatach i rozwija scenę bluesową w Pradze.
 

Šárka Pospěchová

Šárka Pospěchová jest pochądzącą z Pragi utalentowaną instruktorką Balboa, Blues i Lindy Hopa. Swą taneczną karierę rozpoczęła wcześnie bo już w wieku 13 lat. W 2009 spędziła 2 miesiące w Gwinei gdzie uczyła się Afrykańskich tańców ludowych. Na jesieni tego samego roku Šárka trafiła na społeczność lindy hopperów i od tego momentu wiedziała, że tańce swingowe zostaną jej pasją na zawsze. Od tego czasy Šárka tańczy i rozwija swoje umiejętności na międzynarodowych warsztatach (Ljubljana, Berlin, Barcelona, Wilno, Wiedeń, Budapeszt, Krakow). Każde lato spędza na obozie tanecznym w Herräng wraz z innymi instruktorami i tancerzami. Od roku 2012 uczy aktywnie Bluesa i Balboa. Uwielbia powolny taniec i skupianie się na połączeniu między partnerami.

Koszt

Beginners (początkujący): 80 pln
Intermediate: 100 pln
W cenie biletu wejściówka na wieczorną potańcówkę.
Dane do przelewu uczestnicy otrzymują po potwierdzeniu rejestracji przez Organizatora.

Harmonogram zajęć

28 marca
10:30 – 11:00 Rejestracja
11:00 – 14:00 Zajęcia
20:00 – 00:00 Impreza Bluesowa w Restauracji Kameralna (Mikołaja Kopernika 3)
29 marca
11:00 – 14:00 Zajęcia

Miejsce

Grupa początkująca: OKO, Grójecka 75
Potańcówka: Restauracja Kameralna (Mikołaja Kopernika 3)

Rejestracja

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Regulamin

REGULAMIN WARSZTATÓW
Warsztaty Blues Weekend

 1. Warsztaty taneczne (zwane dalej „Warsztatami”) będą prowadzone pod nazwą „Blues Authentic Jazz”.
 2. Organizatorami Warsztatów jest Szkoła Tańca ShimSham.pl (zwana dalej „Organizatorem”).
 3. Warsztaty odbywają się w dniu 27 i 28 marca 2015r.
 4. Udział w Warsztatach może wziąć osoba, która ukończyła 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego (zwany dalej „Uczestnikiem”).
 5. Warunkiem wzięcia udziału w Warsztatach jest rejestracja za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.shimsham.pl oraz dokonanie wpłaty na konto Organizatora.
 6. Wpłaty dokonuje się na konto Organizatora zgodnie z wytycznymi zawartymi w potwierdzeniu rejestracji. Jeżeli uczestnik nie dokona wpłaty w oznaczonym terminie jego rejestracja przepada.
 7. Jeżeli Uczestnik zrezygnuje z udziału w Warsztatach wpłacona kwota nie zostanie zwrócona.
 8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione Uczestnikom.
 9. Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w Warsztatach osób, które, zakłócają przebieg zajęć, znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie warsztatów w trakcie ich trwania.
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału w celach promocyjnych na wszelkich polach eksploatacji.
 12. Uczestnik Warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji Organizatora w przypadku publikacji zdjęć i filmów.
 13. Zgłoszenie udziału w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr nr 133 poz. 883.