O nas

Tutaj stawiamy na interakcje z drugim człowiekiem, ekspresję oraz przede wszystkim dobrą zabawę! Dla nas jesteśmy przede wszystkim społecznością - grupą znajomych, którą łączy pasją do tańca. Od ponad 10 lat dzielimy się miłością do Swinga z naszymi uczniami.

Chcesz poznać nowych ludzi, szukasz sposobu na wyrażanie siebie, a może Jazz od zawsze gra Ci w duszy? Wskakuj z nami na parkiet i poznaj Lindy Hop - czystą radość z tańca! Zapraszamy! 

Szkoła tańca - jak to się zaczęło

Sama idea założenia szkoły zrodziła się w głowie Michała w roku 2011. Moglibyśmy pisać tu o miłości do tańca, o potrzebie dzielenia się pasją i powołaniu nauczycielskim… i w sumie wszystko się zgadza! Do tego dodajmy jeszcze szczyptę egoizmu – scena swingowa w Warszawie była wtedy niewielka, a każdy chciał mieć jak najwięcej towarzyszy do wspólnych tańców.

W styczniu 2012 Michał i Weronika podjęli decyzję: ruszamy z zajęciami! Pierwsza grupa zebrała się na początku lutego i dzielnie stawiała debiutanckie kroki na parkiecie wysypanym woskiem (by nie było zbyt ślisko) w sali na warszawskim Mokotowie. Podczas lekcji uczyli się wszyscy – kursanci oraz debiutujący nauczyciele; wszyscy popełniali błędy, ale krok za krokiem, piosenka za piosenką, tydzień za tygodniem robili też postępy. Część kursantów odeszła z zajęć, część została na dłużej, a część bardziej zaangażowanych powiększyła grono nauczycieli i wraz z Michałem i Weroniką uczą w ShimShamie kolejnych lindy hopowych zapaleńców.

Przez te lata wiele w ShimShamie się zmieniło: stałe zajęcia odbywały się już w 6 warszawskich lokalizacjach, przez grono instruktorskie „przewinęło się” jak dotąd ponad 20 osób, liczba grup zajęciowych wzrosła do 27, a w stałych kursach wzięło udział ponad 1500 uczestników. Jednak najpiękniejsze jest to, że szkoła nadal ewoluuje pozwalając na kontakt i jednoczesny rozwój wielu tak różnych osób: studentów, pracowników korporacji, rodziców, lekarzy, inżynierów, artystów, rzemieślników, freelancerów, przedsiębiorców, naukowców… Osób, które łączy miłość do tańców swingowych.

Instruktorzy

Bo szkołę tańca tworzą ludzie - oczywiście zaangażowani uczestnicy, ale i wspaniali instruktorzy.

Edyta Michalczyk
Patryk Kowalski