Zdjęcie grupowe instruktorów

O nas

Jesteśmy grupą znajomych, których połączyła pasja
i miłość do tańca. Poza wiedzą i techniką dzielimy się z kursantami radością płynącą ze spotkania
z nowymi ludźmi w rytm niesamowitej muzyki swingowej.

Chcesz poszerzyć grono znajomych, znaleźć pomysł na nieszablonowe hobby lub marzysz o podróży w czasie do początków XX wieku? Zapraszamy!

Szkoła tańca - jak to się zaczęło

Sama idea założenia szkoły zrodziła się w głowie Michała w roku 2011. Moglibyśmy pisać tu o miłości do tańca, o potrzebie dzielenia się pasją i powołaniu nauczycielskim… i w sumie wszystko się zgadza! Do tego dodajmy jeszcze szczyptę egoizmu – scena swingowa w Warszawie była wtedy niewielka, a każdy chciał mieć jak najwięcej towarzyszy do wspólnych tańców.

W styczniu 2012 Michał i Weronika podjęli decyzję: ruszamy z zajęciami! Pierwsza grupa zebrała się na początku lutego i dzielnie stawiała debiutanckie kroki na parkiecie wysypanym woskiem (by nie było zbyt ślisko) w sali na warszawskim Mokotowie. Podczas lekcji uczyli się wszyscy – kursanci oraz debiutujący nauczyciele; wszyscy popełniali błędy, ale krok za krokiem, piosenka za piosenką, tydzień za tygodniem robili też postępy. Część kursantów odeszła z zajęć, część została na dłużej, a część bardziej zaangażowanych powiększyła grono nauczycieli i wraz z Michałem i Weroniką uczą w ShimShamie kolejnych lindy hopowych zapaleńców.

Przez te lata wiele w ShimShamie się zmieniło: stałe zajęcia odbywały się już w 6 warszawskich lokalizacjach, przez grono instruktorskie „przewinęło się” jak dotąd ponad 20 osób, liczba grup zajęciowych wzrosła do 27, a w stałych kursach wzięło udział ponad 1500 uczestników. Jednak najpiękniejsze jest to, że szkoła nadal ewoluuje pozwalając na kontakt i jednoczesny rozwój wielu tak różnych osób: studentów, pracowników korporacji, rodziców, lekarzy, inżynierów, artystów, rzemieślników, freelancerów, przedsiębiorców, naukowców… Osób, które łączy miłość do tańców swingowych.

Instruktorzy

Bo szkołę tańca tworzą ludzie - oczywiście zaangażowani uczestnicy, ale i wspaniali instruktorzy.

Michał Kwiatkowski
Weronika Kwiatkowska
Aleksandra Szatkowska
Alberto Meucci
Krystyna Dębicka
Alexey Kazennov
Katarzyna Choma
Patrycja Wszeborowska
Martyna Kowalska
Piotr Kwast
Zuzanna Stupkiewicz
Szczepan Cegiełko
Edyta Michalczyk
Adam Piasecki
Patryk Kowalski