Categories
Charleston Lindy Hop Warsztaty Zajęcia

Życie Lindy Hoppera

Co zyskujesz zapisując się na swing?

Lindy Hop to taniec w parach, jeden z wielu tańców swingowych. Może wydawać się to dziwne, ale zapisując się na zajęcia decydujesz sie na coś więcej, niż tylko dołączenie do kolejnego kursu tańca. Stajesz się częścią społeczności i Twoje życie niedługo bardzo się zmieni, oczywiście na lepsze 🙂
Zacznijmy od samego kursu tańca. Podczas zajęć tanecznych, w jednej z naszych lokalizacji na Ochocie lub Gocławiu w Warszawie, poznasz podstawowe figury tańca w parach zwanego Lindy Hop oraz podstawy żywiołowego tańca Charleston (sprawdź nasz grafik zajęć!). Z głośników płynąć będzie swing, który rozbuja całą salę, a Ty z zajęć na zajęcia poznawać będziesz tajniki tańców swingowych. Podczas kursu poznasz wielu nowych znajomych, którzy wkrótce staną się Twoimi przyjaciółmi, towarzyszami lokalnych potańcówek i dużych festiwali. Zawieraniu nowych znajomości sprzyjają zmiany w parach, które praktykujemy na zajęciach, ponieważ Lindy Hop jest tańcem, który z definicji jest tańcem socjalnym – to znaczy, że można a nawet trzeba, tańczyć go z różnymi osobami. Podczas kursu Intro w naszej szkole, poznasz takie elementy tańców swingowych jak Lindy Circle, Tuck Turn, promenada, orazi podstawowe rytmiki oparte na triple stepach i kickach. Opanowanie tych kroków pozwoli Ci bardzo szybko być gotowym do tańca i świetnej zabawy na regularnie organizowanych w Warszawie potańcówkach.
Jak taka potańcówka wygląda? Swingowe Potańcówki to ważny element życia każdego tancerza swingowego. W Warszawie mamy to szczęście, że szkoły tańca organizują potańcówki regularnie, także nawet kilka razy w tygodniu mamy okazję do wspólnych spotkań. Na potańcówce usłyszymy cudowną muzykę swingową, jazz wyselekcjonowany przez Dj’a lub muzykę na żywo, jeśli zaproszony jest zespół. Na potańcówce nie obowiązuje sztywny dress code, ale stylizacje retro są mile widziane. To czas, żeby wyciągnąć z szafy eleganckie sukienki czy krawat dziadka. Podczas imprezy jest czas na tańce, ale też na pogaduchy z przyjaciółmi czy ulubionego drinka na barze. Jeśli zapisałeś się na kurs Lindy Hop, to gwarantujemy, że potańcówki już niedługo staną się stałym elementem Twojego życia.

Oprócz regularnych potańcówek, stając się tancerzem Lindy Hop prędzej czy później zagościsz na dużym festiwalu. Podczas takiego festiwalu tancerze z całej Europy spotykają się w jednym miejscu, a powodem tego spotkania jest miłość do swinga, jazzu i tańca. W ciągu dnia uczymy się tańca od najlepszych współczesnych tancerzy swinga, a wieczorami bawimy się do muzyki granej przez wyśmienitych muzyków. Swing ma wiele twarzy: muzyka może być powolna i melancholijna lub bardzo szybka i żywiołowa. Na zajęciach tanecznych w naszej szkole nauczysz się poruszać do każdego rodzaju muzyki swingowej. Lindy Hop jest tańcem uniwersalnym, możesz tańczyć powoli i spokojnie jak i szybko i żywiołowo – w tej drugiej opcji świetnie sprawdza się również Charleston oraz bardziej elegancka Balboa. Nie ważne co tańczysz, na pewno czeka Cię dużo dobrej zabawy! Sprawdź zakładkę warsztaty na naszej stronie, aby zobaczyć co aktualnie dla Was przygotowaliśmy.

Podsumowując: zapisz się na kurs tańca, zostań Lindy Hopperem, a już nigdy nie będziesz miał problemów z brakiem planów na weekend czy wieczór. Świat swinga i klimatycznych potańcówek stoi dla Ciebie otworem. Postaw pierwszego tripla na parkiecie i stań się częścią naszej społeczności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.