Categories
Nieskategoryzowane

„Skąd ten Jazz” – koncert w Stodole

W imieniu naszych znajomych, którzy są głównymi organizatorami przedsięwzięcia oraz swoim zapraszamy wszystkich na koncert „Skąd ten jazz”. Poniżej znajdziecie nieco szczegółów.
„Skąd ten jazz” jest projektem sąsiedzkim skupionym wokół Centralnego Klubu Studentów Politechniki Warszawskiej STODOŁA. W dużej mierze nawiąże do historii polskiego jazzu, przypomni o pierwszych festiwalach jazzowych i inspirujących przyjaźniach, które trwają do dziś. Projekt ma na celu obalenie stereotypu opisującego jazz jako muzykę ekskluzywną, przypomnienie czasów potańcówek jazzowych oraz integrowanie mieszkańców warszawskich blokowisk. Projekt skierowany jest do mieszkańców osiedla na ul. Batorego, jak również wiernych bywalców Stodoły, wszystkich ciekawskich, młodych jak i nieco starszych melomanów oraz wszystkich Warszawiakami, którzy kochają jazz.
Przez jeden miesiąc uczestnicy projektu – muzycy amatorzy i profesjonaliści oraz dzieci z Przedszkola nr. 83 – spotykali się aby grać, rozmawiać i bawić się przy jazzie. Wspólnie stworzyli sąsiedzki Big Band „Batory” i poznali jazzową historię tego miejsca.

FINAŁ projektu odbędzie się 30 października 2013 r. w Stodole, ul. Batorego 10.

godz. 19.00
koncert sąsiedzkiego Big Bandu „Batory” z udziałem przedszkolaków Jazzowe wspominki
godz. 20.00
koncert zespołu The Warsaw Dixielanders
pokaz tańca Lindy Hop w wykonaniu duetu ShimSham
wspólna potańcówka rodem z lat 20. i 30.
kolacja sąsiedzka (przynosimy i dzielimy się swoim ulubionym przysmakiem)
 
Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.