Categories
Warsztaty

Instruktorzy Retro Weekend Wrzesień 2013

O instruktorach:

[singlepic id=5 w=320 h=240 float=left]

Michał Kwiatkowski i Weronika Kowalska (ShimSham.pl – Warszawa)

Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne.
Do tej pory, poza Lindy Hop’em, zajmowali się takimi technikami tanecznymi jak Rock and Roll, West Coast Swing i Boogie Woogie. Od 2010 roku aktywnie uczestniczą w międzynarodowych warsztatach Lindy Hop, podczas których czerpią wiedzę o tańcu i metodyce jego nauczania od najlepszych instruktorów na świecie. Pragną zarażać innych miłością do muzyki i tańców swingowych nie tylko poprzez prowadzenie zajęć, ale aktywną promocję i udział w wydarzeniach takich, jak warsztaty, koncerty, pokazy.
Michał i Weronika, jako nauczyciele, starają się rozwijać w każdym jego własny potencjał i styl. Najważniejsze dla nich jest zrozumienie w parze i pogłębianie umiejętności „lead and follow” tak charakterystycznej dla Lindy Hop. Wychodzą z założenia, że taniec ma być wygodny i dawać radość, a zdobyte na zajęciach umiejętności mają pozwalać na swobodną i przyjemną zabawę podczas klimatycznych potańcówek.

Paweł Struk i Anna Milczarek (Rhythm Busters – Warszawa)Warsaw Rhythm Busters

Wspólną karierę taneczną rozpoczęli w 2011 roku i od tego czasu nieprzerwanie czerpią radość ze wspólnego tańca, którą dzielą się ze światem.

Słyną z muzykalności, naturalności i niekończącej się zabawy rytmem. Inspiracji szukają bezpośrednio w muzyce jazzowej przez co ich styl zyskuje na niepowtarzalności i wiernie oddaje klimat Złotej Ery Swingu.

Byli współzałożycielami i aktywnymi członkami nieistniejącej już, jedynej w Polsce swingowej grupy tanecznej „The SwingAlliance”. Pomimo sukcesów na międzynarodowych konkursach, wciąż są głodnymi wiedzy uczniami przemierzającymi świat by czerpać wiedzę u najlepszych.

Chcą zarazić każdego swoją pasją, uśmiechem oraz nauczyć jak można czuć się komfortowo na socjalnym parkiecie, interpretując muzykę o zróżnicowanym tempie w sposób ciekawy, wygodny i inspirujący współpartnera.

ShimSham.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.