Categories
Nieskategoryzowane

Retro Ladies – Warsztaty tylko dla Pań

Drogie Panie oto warsztaty specjalnie dla Was

Retroladies
W dniach 23 – 24 maja ShimSham – warszawski swing zaprasza na warsztaty taneczne skierowane tylko i wyłącznie do Pań! Żadnego testosteronu, żadnego prowadzenia, żadnego tłumaczenia jak macie stawiać kroki czy się obracać.Tym razem skupimy się na tym jak być Panią i Władczynią parkietu. Jak pracować ciałem, jak uwolnić pokłady ekspresji scenicznej, jak płynąć po parkiecie i wyglądać przepięknie niczym łabądek.

O nauczycielach

 

 

Anna i Piotr Makowieccy

Piotr tańczy już od 1982 roku. Od 1985 roku dał się poznać jako nauczyciel disco dance i rock & roll. W 1987 roku powstał KLUB TEAM gdzie Piotr uczył: disco dance ,rnr, boogie woogie, jazz, hip hop. Wychowankowie Piotra do dziś startują w turniejach w kraju i za granicą wielokrotnie zdobywając Mistrzostwo Polski w kategoriach: disco dance, dance show, boogie woogie, swing. Przez KLUB TEAM przewinęło się łącznie ok 5000 tancerzy a jego wychowankowie to między innymi: Anna YOUYA Jujka, Jacek Gumienny – trener największego klubu boogie w Polsce, Michał i Weronika Kwiatkowscy – trenerzy Shim Sham.
Anna i Piotr są nazywani rodzicami polskiego WSC. Latem 2007 zorganizowali pierwsze w naszym kraju warsztaty a od tego czasu szkolą się u najlepszych trenerów WSC w Europie i Stanach Zjednoczonych. Pod nazwą WARSAW SWING, Anna i Piotr zorganizowali pierwsze punktowane w WSDC warsztaty w Polsce, w których udział wzięli najbardziej utytułowani trenerzy West Coast Swing na świecie.
 

Anna Długosz

Ania jest osobą, której trudno nie zauważyć. Niezmiennie roześmiana i zachwycona światem, wydaje się być najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tańczy od zawsze, nieustannie i wszystko, bo słysząc muzykę nie może usiedzieć w miejscu. Od dwóch lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sceny swingowej w Polsce, zwłaszcza w swoim rodzinnym mieście – Krakowie. Na parkiecie wciela się w role zarówno Followerki, jak i Leadera, jednak na co dzień wywija głównie Solo. W tańcu najważniejsze są dla niej: muzykalność i dobra zabawa. Dziś, jako instruktor, choreograf i wciąż pilny uczeń, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi.
 

Betty Q

Betty Q to pierwsza polska performerka burleski. Porca papessa 2013, półfinalistka Mam Talent. Współpracuje m.in. z kabaretem Pożar w Burdelu. Nauczycielka burleski i założycielka pierwszego w Polsce kolektywu burleskowego Betty Q & Crew. Organizatorka Polish Burlesque Festival.
 

Samanta Zarzycka

Certyfikowana Terapeutka Tańcem i Ruchem oraz członek Niemieckiego Stowarzyszenia Tańcem i Ruchem DGT  (Deutsche Gesellschaft für Tanztherapie e.V.). Trenerka Dramy w Drama Way Centrum Szkoleń i Rozwoju, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Dramaterapii. Absolwentka licznych kursów i warsztatów opartych na pracy z ciałem (balet, taniec jazzowy, tańce etniczne, pantomima i teatr fizyczny, swing, tango argentyńskie). Prowadzi taneczno-teatralne warsztaty w Pracowni Ciało & Metafora. Pracuje z młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Jej aktualną taneczną pasją i olbrzymią inspiracją jest tango argeńtyńskie.

Opis Zajęć

 

Świadomość ciała

Na warsztatach popracujemy nad rozwojem i pogłębianiem świadomości naszego ciała, stworzymy lepszy przepływ energii między poszczególnymi częściamy ciała. Pooddychamy naszym ciałem w ruchu. Wyłączymy na chwilę rozum i intelekt i „pomyślimy” tylko ciałem. Poćwiczymy spontaniczność w wyrażaniu siebie w naszym naturalnym, intuitywnym ruchu. Poćwiczymy też uważność w komunikacji z innymi w przestrzeni. Nie będziemy uczyć się choreografii, wyłączymy ocenianie i powygłupiamy się trochę. Ćwiczenia będą się odbywać przy różnorodnej muzyce z całego świata, lepiej osadzą nas w naszym własnym ciele i będą dobrą rozgrzewką przed solo charlestonem

Solo Charleston

Na zajęciach z Anią czeka Was potężna dawka inspiracji i zabawy z muzyką. Zmierzycie się z prawdziwie kobiecą choreografią, która bez reszty podbiła serca Poznaniaków. Zajęcia dedykowane są wszystkim spragnionym kobiecej ekspresji w tańcu. Przyjdźcie odkryć nowe oblicze Authentic Jazzu. Uśmiechy na twarzach gwarantowane.

Rozgrzewka Jazzowa

Zależy Ci na poprawie równowagi w obrotach i piruetach? Wypracowaniu lepszych linii? Uzyskaniu prostej sylwetki? Wyrzeźbieniu i wzmocnieniu mięśni? Chcesz się ruszać z większą gracją? Te zajęcia są dla właśnie dla Ciebie. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wypracowanie prostej sylwetki, niezbędnej do prawidłowego kręcenia obrotów oraz piruetów. Izolacje poprawią twoją koordynację i sprawią, że będziesz szybciej uczył się kroków na innych zajęciach i warsztatach. Ćwiczenia charakterystyczne dla tańca jazzowego i baletu sprawią, że zaczniesz poruszać się bardziej świadomie.

Ekspresja w burlesce (i nie tylko)

Warsztat choreograficzno – teatralny dla każdego, kto chce postawić pierwsze kroki w burlesce lub dosmaczyć nią swoje choreografie. Tu dowiesz się, czym to się je, jak podaje i w jakim sosie! Wszystko doprawione garścią kobiecości. Podczas warszatu uczesniczki poznają podstawowe zadania aktorskie, a także sposoby i triki na odnalezienie swojej persony scenicznej, lepszy kontakt z widownią, pracę nad mimiką i ekspresją sceniczną. Takie umiejętności przydadzą się każdej tancerce i performerce!

Koszt

Panie: 100 pln
Panowie: to nie warsztaty dla Was 😛
W cenie biletu wejściówka na wieczorną potańcówkę.
Dane do przelewu uczestniczki otrzymują po potwierdzeniu rejestracji przez Organizatora.

Harmonogram zajęć

23 maja
9:30 – 10:00 Rejestracja
10:00 – 11:00 Świadomość ciała z Samantą Zarzycką
11:15 – 13:45 Solo Charleston z Anną Długosz
20:00 – Impreza i Koncert na Barce
24 maja
11:00 – 12:30 Rozgrzewka Jazzowa z Anną i Piotrem Makowieckimi
12:45 – 14:15 Burleska z Betty Q

Miejsce

Grupa początkująca: OKO, Grójecka 75
Potańcówka: Barka Sen Nocy Letniej

Rejestracja

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Regulamin

REGULAMIN WARSZTATÓW
Warsztaty Retro Ladies

 1. Warsztaty taneczne (zwane dalej „Warsztatami”) będą prowadzone pod nazwą „Retro Ladies”.
 2. Organizatorami Warsztatów jest Szkoła Tańca ShimSham.pl (zwana dalej „Organizatorem”).
 3. Warsztaty odbywają się w dniu 23 i 24 maja 2015r.
 4. Udział w Warsztatach może wziąć osoba, która ukończyła 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego (zwany dalej „Uczestnikiem”).
 5. Warunkiem wzięcia udziału w Warsztatach jest rejestracja za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.shimsham.pl oraz dokonanie wpłaty na konto Organizatora.
 6. Wpłaty dokonuje się na konto Organizatora zgodnie z wytycznymi zawartymi w potwierdzeniu rejestracji. Jeżeli uczestnik nie dokona wpłaty w oznaczonym terminie jego rejestracja przepada.
 7. Jeżeli Uczestnik zrezygnuje z udziału w Warsztatach wpłacona kwota nie zostanie zwrócona.
 8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione Uczestnikom.
 9. Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w Warsztatach osób, które, zakłócają przebieg zajęć, znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie warsztatów w trakcie ich trwania.
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału w celach promocyjnych na wszelkich polach eksploatacji.
 12. Uczestnik Warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji Organizatora w przypadku publikacji zdjęć i filmów.
 13. Zgłoszenie udziału w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr nr 133 poz. 883.