Categories
Nieskategoryzowane

Retro Ladies & Retro Gents

24-26 czerwca z okazji zakończenia sezonu w ShimSham – warszawski swing szykujemy dla Was wyjątkowe wydarzenie!

ladies
Retro Ladies & Retro Gents to nie tylko warsztaty taneczne dla Pań i Panów, ale też zajęcia, które sprawią, że ubranie się, czy uczesanie w stylu vintage będzie dla Was łatwe i naturalne 🙂
Zainteresowani?

Retro Ladies

 

13105924_1110150979005803_414664970_oWarsztaty dla followerek

Zajęcia z wariacji i stylizacji w tańcu poprowadzi Austėja Žalalytė!
Całe życie na parkiecie! Austėja zaczęła tańczyć gdy miała 3 lata. Najpierw 7 lat tańca towarzyskiego, a później, w 2011 odnalazła Lindy Hop, który zatrzymał ją swoim niesamowitym duchem i radością. Zaledwie trzy lata później zaczęła uczyć w Hoppers’ Dance Studio w Wilnie. Z każdą grupą uczniów i każdym festiwalem jest coraz bardziej zainspirowana uczeniem, występowaniem i udzielaniem się w społeczności. Kocha to jak jazz i muzyka swingowa pozwalają jej się wyrazić i uwielbia dzielić się z innymi swoim zrozumieniem tańca i ruchu.
Minimalny poziom uczestników: znajomość choreografii Shim Sham i podstawowych przejść 6- i 8-countowych.
 

Retro stylizacja z Betty QBETTY Q photo by Larmo

Podczas warsztatów uczestniczki dowiedzą się jak szybko, prosto i niedrogo dodać zamienić się w czarującą piękność retro. Betty podzieli się swoimi scenicznymi trickami dotyczącymi makijażu, fryzur, dodatków, kostiumów… Zamienimy się we flapperki albo w prawdziwe pin up girls! Weź ze sobą swoją kosmetyczkę (eye liner, róż, cienie, kredkę do ust, szminkę…), wsuwki, gumkę do włosów i szczotkę/grzebień, 2-4m wstążki satynowej o szerokości 2-5cm w dowolnym kolorze, nitkę z igłą
Betty Q to pierwsza polska performerka burleski. Porca Papessa 2013, półfinalistka Mam Talent. Współpracuje m.in. z kabaretem Pożar w Burdelu. Nauczycielka burleski i założycielka Warsaw Burlesque by Betty Q oraz Akademii Burleski Betty Q. Autorka choreografii do filmów. Organizatorka Polish Burlesque Festival i Naked Girls Reading Warsaw.

Warsztaty retro fryzur z Mamą Q

DSC_0475Joanna Ciszewska (Atelier Urody Stalowe Magnolie) wprowadzi uczestniczki w świat uczesań prosto z lat 20, 30, 40, 50… Poznacie proste sposoby na zrobienie sobie rolki, fali, wystylizowanie włosów na turniej, czy imprezę retro. Zapewniamy wszystkie materiały. Przyjdź z umytymi włosami, poza odżywką nie nakładaj na nie żadnych kosmetyków. Podczas warsztatu Betty Q wprowadzi was w tajniki pozowania do zdjęć, na których będziemy wyglądały jak wyjęte z minionych epok.
Joanna Ciszewska – jedna z niewielu w Polsce stylistek fryzur specjalizująca się we fryzurach retro. Współpracuje z teatrami, sceną burleskową, z mediami: m.in. Gazeta.pl i Wysokie Obcasy. Od 25 lat wydobywa ze swoich klientek kwintesencję kobiecości, przenosząc je w czasie.

Retro Gents

 

chlopakiWarsztaty dla leaderów

Panowie na swoich zajęciach będą mieć nie tylko jednego instruktora, a dwóch. Michał Kwiatkowski i Piotr Kwast poprowadzą wspólnie blok dla leaderów. Wariacje w tańcu mają oddawać indywidualność tancerza, dlatego pierwszy raz skusimy się na nową formę zajęć – podczas niej będziecie mogli zobaczyć te same kroki wykonywane w różnym stylu i czerpać wiedzę od dwóch nauczycieli. Zajęcia potwierdzą, że każdy ruch można wykonać na wiele różnych sposobów i nie tylko jedna z wersji jest prawidłowa.
Minimalny poziom uczestników: znajomość choreografii Shim Sham i podstawowych przejść 6- i 8-countowych.

 

Akcesoria męskie12990890_1307052699309164_6326081259816071284_n

Dla panów w ramach Retro Ladies & Retro Gents przewidujemy wykład o ubraniu adrkwatnym do okazji, doborze akcesoriów, a potem warsztat ze składania poszetek, wiązania fularu i muchy. Przynieś z domu dostępne w swojej szafie typy dodatków: muchy, poszetki itp.
Zajęcia poprowadzi Marcin Bogusławski – z zawodu krawiec i konstruktor odzieży, a przede wszystkim pasjonat klasycznej mody męskiej. Przez kilkanaście lat pracował dla kilku firm odzieżowych. W 2010 roku założył jeden z pierwszych polskich blogów traktujących o modzie męskiej a zaraz potem sklep internetowy PewienPan.pl. Dzisiaj jest to najstarszy polski sklep z eleganckimi akcesoriami dla mężczyzn. Od kwietnia 2016 Marcin Bogusławski otworzył salon stacjonarny w Łodzi, który obok klasycznych dodatków jako jedyny oferuje miarowe szycie garniturów w formule bespoke.
Dodatkowo podczas sobotniej potańcówki będziecie też mogli zaopatrzyć się w akcesoria ze sklepu PewienPan.pl!

13401405_10209319790933005_565241489_nPopołudnie z barberem

Panie przed potańcówkami kręcą loki, robią upięcia czy fale. Używają lakierów, pianek, sprayów, kremów, żeli…
Jednak zagadnienie pielęgnacji i stylizacji włosów nie jest zarezerwowane tylko dla jednej płci. Specjalnie dla Was zaprosiliśmy warszawskiego barbera – Adam Łukasiewicz, który opowie Panom o historii fryzur męskich, a także o doborze uczesania do włosów, zapozna z używaniem kosmetyków do stylizacji i pokaże jak to wszystko zaaplikować na własnej głowie.
Przyjdź z umytymi włosami, weź ze sobą grzebień i pomadę czy żel, który masz w domu.
 

Potańcówki

Swing na Wiśle

W piątek (24 czerwca) rozpoczniemy weekend potańcówką z muzyką na żywo na Barce! Będzie można też zrobić zakupy u Miss Vintage.
Wstęp: 10 pln
Adres: Barka Sen Nocy Letniej

Retro potańcówka z The Warsaw Dixielanders

W sobotę (25 czerwca) na parkiecie Lucid Clubu będziemy tańczyć już od 21. Zagrają nam do tańca The Warsaw Dixielanders! Będzie można zaopatrzyć się w sklepie PewienPan.pl.
Tancerze Lindy Hopa będą mogli zmierzyć się w konkursie Jack & Jill, który rozpocznie się o 21:30, nie spóźnijcie się 🙂
Wstęp: 10 pln
Adres: Lucid Club, Aleje Jerozolimskie 179, Blue City poziom +4

Harmonogram

Piątek 24 czerwca
22:00 potańcówka – Barka Sen Nocy Letniej
Sobota 25 czerwca
12:00-14:00 warsztaty dla followerek
Radomska 13/21
12:00-14:00 warsztaty dla leaderów
OKO, Grójecka 75, Pawilon
18:00-20:00 akcesoria męskie
OKO, Grójecka 75 s. 23
18:00-20:00 Stylizacja z Betty Q
OKO, Grójecka 75 s. 24
21:00 potańcówka – Lucid Club
Niedziela 26 czerwca
11:30-13:30 warsztaty dla followerek – Radomska 11:30-13:30 warsztaty dla leaderów
OKO, Grójecka 75, Pawilon
14:30-16:30 fryzury z Mamą Q
OKO, Grójecka 75 s. 24
15:00-16:30 popołudnie z barberem
OKO, Grójecka 75 s. 23

Cennik

Każdy z toków (Retro Ladies lub Retro Gents) kosztuje 100 zł. Cena zawiera wszystkie atrakcje weekendu: warsztaty taneczne, zajęcia ze stylizacji, fryzur i wejścia na potańcówki. Liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja

Zamknięta

Regulamin

 1. Warsztaty taneczne (zwane dalej „Warsztatami”) będą prowadzone pod nazwą „Retro Ladies & Retro Gents”.
 2. Organizatorami Warsztatów jest Szkoła Tańca ShimSham.pl (zwana dalej „Organizatorem”).
 3. Warsztaty odbywają się w dniu 24 – 26.06.2016r.
 4. Udział w Warsztatach może wziąć osoba, która ukończyła 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego (zwany dalej „Uczestnikiem”).
 5. Warunkiem wzięcia udziału w Warsztatach jest rejestracja za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.shimsham.pl oraz dokonanie wpłaty na konto Organizatora.
 6. Wpłaty dokonuje się na konto Organizatora zgodnie z wytycznymi zawartymi w potwierdzeniu rejestracji. Jeżeli uczestnik nie dokona wpłaty w oznaczonym terminie jego rejestracja przepada.
 7. Jeżeli Uczestnik zrezygnuje z udziału w Warsztatach na 7 dni przed warsztatami to wpłacona kwota nie zostanie zwrócona.
 8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione Uczestnikom.
 9. Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w Warsztatach osób, które, zakłócają przebieg zajęć, znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie warsztatów w trakcie ich trwania.
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału w celach promocyjnych na wszelkich polach eksploatacji.
 12. Uczestnik Warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji Organizatora w przypadku publikacji zdjęć i filmów.
 13. Zgłoszenie udziału w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr nr 133 poz. 883.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!