Categories
Nieskategoryzowane

Retro Gents – Warsztaty tylko dla Panów

Drodzy Panowie warsztaty specjalnie dla Was!

11270366_693470830757082_5521538744957222863_o
W dniach 27 – 28 czerwca Shim Sham – Warszawski Swing zaprasza na specjalne warsztaty prowadzone przez dżentelmenów dla dżentelmentów. Żadnego estrogenu, żadnych sukienek, żadnego tłumaczenia jak macie kogoś prowadzić. Tym razem skupimy się na tym jak być panem i władcą parkietu. Jak pracować swoim ciałem, jak uwolnić swoje nogi, jak panować nad parkietem i wyglądać męsko jak na leadera przystało.

O nauczycielach

 

Piotr Makowiecki

Piotr tańczy już od 1982 roku. Od 1985 roku dał się poznać jako nauczyciel disco dance i rock & roll. W 1987 roku powstał KLUB TEAM gdzie Piotr uczył: disco dance ,rnr, boogie woogie, jazz, hip hop. Wychowankowie Piotra do dziś startują w turniejach w kraju i za granicą wielokrotnie zdobywając Mistrzostwo Polski w kategoriach: disco dance, dance show, boogie woogie, swing. Przez KLUB TEAM przewinęło się łącznie ok 5000 tancerzy a jego wychowankowie to między innymi: Anna YOUYA Jujka, Jacek Gumienny – trener największego klubu boogie w Polsce, Michał i Weronika Kwiatkowscy – trenerzy Shim Sham.

Paweł Struk

Paweł Struk karierę taneczną rozpoczął w 2011 roku i od tego czasu nieprzerwanie czerpie radość z tańca, którą dzieli się ze światem. Słynie z muzykalności, naturalności i niekończącej się zabawy rytmem. Inspiracji szuka bezpośrednio w muzyce jazzowej przez co jego styl zyskuje na niepowtarzalności i wiernie oddaje klimat Złotej Ery Swingu. Jest współzałożycielem nieistniejącej już, jedynej w Polsce, swingowej grupy tanecznej „The Swing Alliance” oraz szkoły tańca „Warsaw Rhythm Busters”. Pomimo wielu sukcesów na międzynarodowych konkursach, wciąż jest głodnym wiedzy uczniem przemierzającym świat, by czerpać wiedzę od najlepszych. Chce zarazić każdego swoją pasją, uśmiechem oraz nauczyć, jak można czuć się komfortowo na parkiecie, interpretując muzykę o zróżnicowanym tempie w sposób ciekawy i inspirujący partnera.

Darek Dudzik

Dariusz Dudzik, człowiek wielu pasji. Niedoszły informatyk, aktor, tancerz, podróżnik. Zakochany w sztukach walki i stepowaniu. Nie lubi mówić o sobie, bo bywa wtedy nieskromny, dlatego zawsze odsyła do swojego fan-pejdża (facebook.com/dudzikdariusz) Emotikon wink.
Tap-dance jest jego ulubioną formą tańca – stepuje od 19stego roku życia, jeszcze wtedy na bosaka. Do dnia dzisiejszego (już w butach do stepowania) uczył się pod okiem wybitnych tancerzy zarówno z Polski jak i zagranicy. M.in. J.Wester,J.Nowakowska,J. Hilberman,G. Alonso,S.Weber.
Członek zespołu Zaklepotani, z którymi występował w półfinale „Mam Talent” oraz podczas „Tap Tonight” w Brukseli. Złożyciel i lider grupu stepującej Zdrowo_Stuknięci oraz WROCŁAWSKIEJ STEPOWNI, pierwszej szkoły stepowania we Wrocławiu.

O zajęciach

 

Rozgrzewka Jazzowa

Zależy Ci na poprawie równowagi w obrotach i piruetach? Wypracowaniu lepszych linii? Uzyskaniu prostej sylwetki? Wyrzeźbieniu i wzmocnieniu mięśni? Chcesz się ruszać z większą gracją? Te zajęcia są dla właśnie dla Ciebie. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wypracowanie prostej sylwetki, niezbędnej do prawidłowego kręcenia obrotów oraz piruetów. Izolacje poprawią twoją koordynację i sprawią, że będziesz szybciej uczył się kroków na innych zajęciach i warsztatach. Ćwiczenia charakterystyczne dla tańca jazzowego i baletu sprawią, że zaczniesz poruszać się bardziej świadomie.

Solo Charleston

Wykorzystując najbardziej rozpoznawalne elementy flagowych choreografii authentic jazzowych lat 20 ubiegłego stulecia, uzupełniając o wyszukane wariacje rytmiczne, różne przykłady indywidualnej stylizacji i omawiając bazowe zasady solowych tańców Złotej Ery Swingu każdy Pan bez względu na stopień zaawansowania poczuje się komfortowo na parkiecie interpretując muzykę na swój unikalny sposób.

Step

Stepowanie to jedna z niewielu form tańca podczas których oprócz ruchu, tworzymy również muzykę. W dodatku przede wszystkim stopami. Dlatego na zajęciach zajmiemy się głównie nimi, bo niby taka mała część ciała, a jak wiele można z nią zrobić Emotikon wink.
Zajęcia zazwyczaj składają się z trzech części – wstępu, podczas którego rozgrzewamy ciało, poznajemy kroki, ćwiczymy technikę, rytm, oraz koordynację. Rozwinięcia, wtedy składamy poznane kroki w rytmiczne sekwencje, a te w konkretne choreografie. Kiedy nogi wiedzą co mają robić, przechodzimy do uruchomienia górnej części ciała. Zakończenie, jest zwykle czasem na zabawę z improwizacją oraz końcowe rozciąganie.

Koszt

Panowie: 140 pln
Panie: to nie warsztaty dla Was 😛
W cenie biletu wejściówka na wieczorną potańcówkę.
Dane do przelewu uczestnicy otrzymują po potwierdzeniu rejestracji przez Organizatora.

Harmonogram zajęć

Sobota 27 czerwca
9:30 – 10:00 Rejestracja
10:00 – 13:00 Solo Jazz z Pawłem Strukiem
13:15 – 15:15 Step z Darkiem Dudzikiem
21:00 – Impreza i Koncert na Barce
Niedziela 28 czerwca
11:00 – 12:30 Rozgrzewka Jazzowa z Piotrem Makowieckimi
12:45 – 14:45 Step z Darkiem Dudzikiem

Miejsce

Zajęcia odbywają się w Ośrodku Kultury Ochoty, Grójecka 75
Potańcówka: Barka Sen Nocy Letniej

Rejestracja

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Regulamin

REGULAMIN WARSZTATÓW
Warsztaty Retro Gents

 1. Warsztaty taneczne (zwane dalej „Warsztatami”) będą prowadzone pod nazwą „Retro Gents”.
 2. Organizatorami Warsztatów jest Szkoła Tańca ShimSham.pl (zwana dalej „Organizatorem”).
 3. Warsztaty odbywają się w dniu 27 i 28 czerwca 2015r.
 4. Udział w Warsztatach może wziąć osoba, która ukończyła 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego (zwany dalej „Uczestnikiem”).
 5. Warunkiem wzięcia udziału w Warsztatach jest rejestracja za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej www.shimsham.pl oraz dokonanie wpłaty na konto Organizatora.
 6. Wpłaty dokonuje się na konto Organizatora zgodnie z wytycznymi zawartymi w potwierdzeniu rejestracji. Jeżeli uczestnik nie dokona wpłaty w oznaczonym terminie jego rejestracja przepada.
 7. Jeżeli Uczestnik zrezygnuje z udziału w Warsztatach wpłacona kwota nie zostanie zwrócona.
 8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione Uczestnikom.
 9. Organizator ma prawo do wykluczenia z udziału w Warsztatach osób, które, zakłócają przebieg zajęć, znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w harmonogramie warsztatów w trakcie ich trwania.
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania, nagrywania i filmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału w celach promocyjnych na wszelkich polach eksploatacji.
 12. Uczestnik Warsztatów wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji Organizatora w przypadku publikacji zdjęć i filmów.
 13. Zgłoszenie udziału w Warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr nr 133 poz. 883.