Categories
Warsztaty

Lindy Hop & Tango

Warszawa latem poza obfitymi deszczami, dostarczyła nam całego mnóstwa tanecznych inspiracji i radosnych chwil. Dwie warszawskie szkoły tańca – ShimSham – warszawski swing oraz Tangolada, postanowiły sprzymierzyć się i wspólnymi siłami zorganizować przedsięwzięcie jedyne w swoim rodzaju.
Co się tak właściwie zadziało? Dwie techniki, dwa zespoły, dwa środowiska, a wszystko to połączył jeden parkiet. Za dnia wszyscy chętni mieli możliwość zapoznania się z dwiema jednocześnie różnymi i podobnymi do siebie rodzajami tańca – Lindy Hopem i Tango. Zajęcia prowadzili Michał i Weronika Kwiatkowscy oraz Janek i Paulina Woźniak. Adepci sztuki tanecznej cwiczyli kroki, poznawali tajniki prowadzenia oraz uczyli się sztuki improwizacji zarówno w sensualnym Tango Argentyńskim jak i dynamicznym Lindy. A w sobotni wieczór… W sobotni wieczór tancerze wypłynęli na szerokie wody!
Klimatyczna barka Sen Nocy Letniej otworzyła swój pokład dla miłośników muzyki swingowej oraz tej rodem z Ameryki Południowej. Blues Fellows oraz Furror de Tango grali jak z nut, a cała załoga kołysała się w takt muzyki. Niezwykle piękny widok na rzekę oraz iluminacje dodawały imprezie nizwykłego klimatu. Ci, którym nie udał się dotrzeć niech szykują się na kolejną edycję, gdyż ta impreza musi doczekać się powtórki. A tym, którzy dokonali właściwego wyboru i nie zlękli się szkwałów dziękujemy za wyśmienity weekend i niezapomnianą imprezę.