Categories
Nieskategoryzowane

Jak znaleźć inspiracje swingowe w internecie

Dla każdego tancerza przychodzi taki czas w życiu, że nie chce już tańczyć do tych samych kawałków, które wałkuje na zajęciach. Nie ma takiej osoby, która nie lubi Elli Fitzgerald ale nawet najlepsze lody w dużej ilośći potrafą przyprawić o mdłości. Stąd też rodzi się potrzeba poszukiwania i odkrywania. Ale gdzie jest swingowa ziemia obiecana? Gdzież mlekiem i miodem płynące rzeki jazzu tradycyjnego? Odpowiedź brzmi w internecie.
Radiojaren
Oto lista paru internetowych radiostacji jazzowych, które zaspokoją Wasz głód

Yehoodi

Yehoodi Radio jest częścią serwisu Yehoodie.com poświęconego kulturze lindy hop. Samo radio nadaje nie tylko muzykę z ułożonej wcześniej playlisty ale również audycje autorskie. Możecie więc usłyszeć tam tak ciekawe materiały jak mashupy muzyki współczesnej z jazzem tradycyjnym czy programy poświęcone konkretnemu wykonawcy.
Adres: www.yehoodi.com

JazzRadio

Istna skarbnica jazzu. Możecie przebierać w różnego rodzaju gatunkach i stylach. Znajdziecie tu Gypsy jazz w stylu Django Reinharda, Swing & Big Bands w stylu Glenna Millera czy też naszą ulubioną Sinatra Style, której nazwa mówi sama za siebie 
Adres: www.jazzradio.com

Jazz24

Kolejny przepastny sejf pełen pereł. Miłym dodatkiem jest możliwość podglądu jakie utwory będą grane za chwile i co było grane wcześniej. Dzięki temu łatwo znajdziecie wykonawcę oraz nazwę utworu. Stworzenie własnej listy ulubionych kawałków do ćwiczenia lindy hopa nigdy nie było łatwiejsze.
Adres: www.jazz24.org

Global Swing Broadcast

GSB obiecuje publikować muzykę w różnych wydarzeń jazzowych i lindy hopowych. Dzięki temu mamy możliwość odkryć wykonawców lokalnych jak na przykład wspaniałe zespołu jazzu tradycyjnego z Wilna czy Montpellier.
Adres: http://s4.streammonster.com:8888/stream.m3u

Spotify

Dostępny za darmo Spotify (Spotify.com) umożliwia nie tylko słuchanie wybranych kawałków ale również stworzenie „wirtualnego radia”. Wystarczy iż wskażecie jakiś utwór lub jeszcze lepiej playlistę i wybierzecie „Uruchom Radio” a kosmiczne algorytmy Spotify postarają się o dobranie podobnej muzyki. Polecamy przetestować na naszej liście z muzyką dla poczatkujących https://open.spotify.com/user/1166662561/playlist/0EDcUGBcE3TyogrTvV6VQz