Categories
Nieskategoryzowane

I Charleston Warsaw 2014 by ShimSham.pl

Film „I Charleston Warsaw” zrealizowany przez szkołę ShimSham – Warszawski Swing i przyjaciół wpisuje się w ogólnoświatowy projekt „I Charleston the World”. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest francuska grupa SwingJammerz, której celem jest popularyzowanie tańców swingowych.
O ile na zachodzie nazwy takie jak Balboa, Lindy Hop czy Authentic Jazz nie są tajemnicą, tak w Polsce z grupy tańców swingowych rozpoznawalny jest jedynie Charleston. Filmy nagrywane przez ludzi w ramach akcji „I Charleston the World” przedstawiają tancerzy amatorów i zawodowców tańczących w swoich miastach rodzinnych lub tam gdzie aktualnie przebywają. Wśród nagranych już filmów możemy odnaleźć tak wspaniałe miasta jak Londyn, Nowy York, Paryż oraz nasz rodzimy Kraków, lecz nie brakuje tam również innych miejscowości, jak rosyjska Kulaga, fińska Vasa czy bułgarska Sofia. W porozumieniu ze SwingJammerz oraz dzięki pomocy tancerzy z The Swing Revolution Trójmiasto oraz Swing’n’Sway Kraków, Warszawa dołączyła to tego między narodowego towarzystwa. Co więcej dołączyła w wielkim i niepowtarzalnym stylu, gdyż nuta charlestonowa, którą można usłyszeć w filmie to nic innego, jak najpopularniejszy utwór powojennej Warszawy – „Budujemy nowy dom”. Piosenkę tę wykonuje w przepięknym nowoorleańskim stylu warszawska grupa weteranów jazzu tradycyjnego „The Warsaw Dixielanders”.
Nagranie „I Charleston Warsaw” powstało przy współpracy warszawskiej szkoły ShimSham z zespołem The Warsaw Dixielanders oraz grupami The Swing Revolution Trójmiasto oraz Swing’n’Sway Kraków.
Muzyka: „Budujemy nowy dom” wyk. The Warsaw Dixielanders
Zdjęcia: Michał Sierszak
Montaż: Jakub Tomaszewicz
Produkcja: ShimSham.pl

Zapraszamy do galerii  oraz na nasz fanpage 🙂