Categories
Nieskategoryzowane

Do której grupy się zapisać?

Wyjaśniamy system audition do poszczególnych grup w nadchodzącym semestrze.

LH1

Wszystkie grupy oznaczone jedynką są grupami początkującymi – kiedy się do nich zapisujesz nie oczekujemy od Ciebie żadnej wiedzy na temat tańców swingowych. Wystarczy się zapisać!

LH2 i wyżej

Te grupy przeznaczone są dla osób, które mają za sobą co najmniej jeden semestr zajęć Lindy Hop. Do konkretnej grupy należy zakwalifikować się przez audition. Jeśli ktoś nie pojawi się na żadnym z wrześniowych practisów, a mimo to chciałby uczęszczać na zajęcia regularne, zostanie skierowany do grupy LH2 do wyczerpania miejsc.

Zmiana nazewnictwa

Od tego semestru grupy początkujące nie noszą już nazwy LH0, a LH1. W związku z tym osoby, które ukończyły właśnie semestr LH0 automatycznie przechodzą do grupy LH2 (czyli dawnej LH1). W tej sytuacji można opuścić audition i pójść prosto do grupy LH2, po wcześniejszej deklaracji w komentarzu podczas rejestracji.

Formuła Audition

Aby dostać się do wymarzonej grupy, należy zarejestrować się do grupy przez formularz rejestracyjny, a następnie przyjść na wybrany practise we wrześniu (wtorki, godz. 19:20 – 20:35), gdzie oceny i przydziału dokona Weronika.

Kolejność zapisu do grup

Pierwszeństwo mają pary, zgodnie z kolejnością przyjścia. Miejsca w grupach są ograniczone.

Zmiana grupy

Po miesiącu jest możliwość zmiany grupy po pozytywnej opinii prowadzącego. Chęć zmiany grupy należy zakomunikować na początku miesiąca.

Solo Charleston

Na zajęcia Charlestona Solo nie obowiązuje żadne przesłuchanie, to Wy decydujecie, która grupa bardziej Wam odpowiada. Przy wyborze poziomu warto jednak mieć na uwadze, że choć Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz pochodzą z jednej rodziny i doskonale się uzupełniają, to są to zupełne inne tańce, więc bycie pro w jendym, nie oznacza bycia pro w drugim.
Grupa CH1 będzie prowadzona od zupełnych podstaw, tak by nawet osoby bez tanecznego doświadczenia mogły czerpać z niej przyjemność. Nie oznacza to jednak, że ci zaznajomieni już ze swingiem będą się tam nudzić, wręcz przeciwnie. CH1 to doskonałe miejsce do pracy nad techniką swojego ruchu, a także kopalnia jazzowych wariacji. Będzie dużo o muzykalności i kreowaniu własnego stylu tańca, a z miesiąca na miesiąc poziom trudności wprowadzanych figur będzie wzrastać, tak by finalnie każdy czuł się w pełni wyposażonym, samodzielnym tancerzem, gotowym do podboju sceny ?
CH2 docelowo ma być grupą dla tancerzy z dużą znajomością figur solowych, czyli tych, którzy uczęszczali na Solo przez conajmniej jeden semestr, albo tych znających popularne choreografię, typu: ShimSham i Tranky Doo. W ramach zajęć będziemy poszerzać nasz repertuar o bardziej skomplikowane kroki i przejścia, doskonalić własną technikę, a także tworzyć oryginalne choreografie. Planowana jest też nauka znanych, bardziej zaawansowanych układów, jak np.: Big Apple oraz wspólne występy.
Tych, którzy lubią wyzwania zachęcamy do zapisania się na obydwa poziomy. W końcu przyjemności z tańca nigdy zbyt wiele ?

Balboa

Nie wymagamy znajomości tańców swingowych. Jest to 3 miesięczny kurs podstawowych kroków szybkiego i bardzo popularnego tańca swingowego, który właśnie pojawia się w Polsce. Kursanci zapoznają się z terminami i stylami Pure Bal i Bal-Swing.

Pozostałe informacje

Grupy początkujące LH1B i LH1C, oraz practisy ruszają od września, zgodnie z grafikiem:
http://shimsham.pl/grafik/
Grupy początkujące LH1A i LH1D oraz wszystkie pozostałe ruszają w październiku.
Gorąco zachęcamy wszystkich niezależnie od poziomu zaawansowania do udziału w practisach. To najlepsza okazja do powtórzenia materiału poznanego na zajęciach!
Zapisz się!